Powiat Krośnieński solidaryzując się z Ukrainą włącza się w akcję pomocy dla uchodźców. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć naszych sąsiadów zza wschodniej granicy mogą przynosić dary do Starostwa Powiatowego w Krośnie, wejście od strony Banku (lokal dawnej restauracji Hermina). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 18.00.

Zbiórka prowadzona będzie również w szkołach prowadzonych przez Powiat: Liceum Ogólnokształcącym w Jedliczu, Zespole Szkół w Jedliczu, Zespole Szkół w Iwoniczu i Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu – Zdroju. Tam dary będą przyjmowane  od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Co jest potrzebne:

- koce, śpiwory, kołdry, karimaty, pościel, poduszki, ręczniki – wyłącznie NOWE!!!!,

- leki przeciwbólowe, środki opatrunkowe i odkażające,

- środki higieny osobistej i czystości (mydła, żele, płyny do kąpieli, szczoteczki do zębów, pasta do zębów, ręczniki papierowe, nawilżane chusteczki itp.),

- artykuły dziecięce (pieluchy, ubranka, żywność w słoiczkach, mleko modyfikowane),

- żywność z długim terminem przydatności,

- urządzenia elektryczne: ładowarki USB typ B i C, przedłużacze, baterie (paluszki małe i duże), power banki.

Osoby, które przyniosą dary proszone są, by na opakowaniu napisały informację z dokładnym opisem – co i w jakiej ilości znajduje się w paczce. Wszystko po to, by sprawnie rozdysponować zgromadzone rzeczy.

Dodatkowych informacji na temat zbiórki  można uzyskać po numerem telefonu: 722 123 353