Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią, chętną do pomocy, dysponującą wolnym czasem i chciałbyś zrobić coś dobrego - zapraszamy do PCPR w Krośnie! 

Organizujemy wolontariat dla wychowanków rodzin zastępczych, który da Ci doświadczenie życiowe i  zawodowe w zakresie pomocy pedagogicznej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie pełniące funkcje Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Powiecie Krośnieńskim, ma pod swoją opieką 76 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 125 dzieci. Większość z tych dzieci jest w wieku szkolnym, wymagających pomocy w nauce. Rodziny zastępcze, szczególnie wielodzietne, nie są w stanie poświecić każdemu z dzieci tyle czasu i uwagi, ile faktycznie potrzebują ze względu na realizowaną naukę w różnych klasach, ale co najważniejsze ze względu na deficyty, choroby, dysfunkcje i zaległości tych dzieci. Wychowankowie mają bagaż dużych zaległości szkolnych, przez co przeżywają duży stres. Sama rodzina nie jest w stanie pomóc wszystkim swoim podopiecznym, dlatego potrzebujemy osób odpowiedzialnych, z talentem pedagogicznym, wiedzą oraz umiejętnościami w przekazywaniu wiedzy z każdego przedmiotu.

Zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie pełniącego funkcję Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Powiecie Krośnieńskim mieszczącego się na ulicy Bieszczadzkiej 1 w Krośnie, w godzinach pracy tj. od 7.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku. W sprawie wolontariatu można też dzwonić pod numerami telefonów: 13 43 75 732, 13 43 75 727, 13 43 75  766 lub wysłać email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ZAPRASZAMY !!!

Informujemy, że obecnie szukamy wolontariuszy do pracy z dziećmi z miejscowości: Odrzykoń, Widacz, Targowska, Głowienka, Miejsca Piastowego, Iskrzynia, Węglówka, Jedlicze, Ustrobna, Wojkówka, Rymanów i Nowa Wieś.

Dzieci w rodzinach zastępczych z w/w miejscowości liczą na wsparcie w szczególności z takich przedmiotów jak: matematyka, język angielski, język niemiecki i język polski.