Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią, chętną do pomocy, dysponującą wolnym czasem i chciałbyś zrobić coś dobrego - zapraszamy do PCPR w Krośnie! 

Organizujemy wolontariat dla wychowanków z rodzin zastępczych, który da Ci cenne doświadczenie zawodowe poparte zaświadczeniem o odbytym wolontariacie i referencjami, satysfakcję z pomocy innym, wzrost umiejętności społecznych a także praktykę pedagogiczną.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie pełniące funkcje Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Powiecie Krośnieńskim, ma pod swoją opieką 76 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 123 dzieci. Większość z tych dzieci jest w wieku szkolnym, wymagających pomocy w nauce. Rodziny zastępcze, szczególnie wielodzietne, nie są w stanie poświęcić każdemu z dzieci tyle czasu i uwagi, ile faktycznie potrzebują. Nasi podopieczni pochodzą ze środowisk, w których nikt nie dbał o wiele sfer ich rozwoju, w tym o edukacyjną. Dlatego też mają różne deficyty, choroby, dysfunkcje i zaległości szkolne. Sama  rodzina nie jest w stanie pomóc wszystkim swoim podopiecznym, dlatego potrzebujemy osób odpowiedzialnych, z talentem i podejściem pedagogicznym, wiedzą oraz umiejętnościami w przekazywaniu wiedzy z każdego przedmiotu.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wolontariatu w PCPR w Krośnie zapraszamy do siedziby Centrum mieszczącej się w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 1. Osoba odpowiedzialna podczas indywidualnej rozmowy opowie o specyfice pracy wolontariuszy oraz udzieli odwiedzi na zadane pytania. Aby ustalić spotkanie należy zadzwonić pod numer tel. 13 43 75 732, 13 43 75 727, 13 43 75  766 lub wysłać email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!